Światłowód w Zambrowie

światłowód Zambrów przełącznica światłowodowa
światłowód Zambrów przełącznica światłowodowa

Ultranowoczesna technologia – minęło już 10 lat, jak stosujemy szybkie technologie światłowodowe w firmie.

Trochę informacji o tej technologii.

Fiber to the Home w skrócie FTTH – w praktyce tłumaczy się jako ultranowoczesną technologię, która dostarcza szybki Internet przy pomocy kabli światłowodowych doprowadzonych bezpośrednio do miejsca zamieszkania klienta. Ten nowoczesny Internet w sposób szczególny gwarantuje swoim użytkownikom bardzo szybki oraz stabilny dostęp do sieci, który utrzymuje się bez względu na złe warunki atmosferyczne. Kable światłowodowe górują nad kablami miedzianymi, które reagują na wahania pogody, niskie czy też wysokie temperatury oraz intensywne opady śniegu bądź deszczu. Wielką zaletą kabli światłowodowych są niższe koszty utrzymania oraz konserwacji.

Niezawodność transferu danych

To niewątpliwie najważniejsza cecha tego superszybkiego Internetu, który odporny jest na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne oraz ekstremalnie niekorzystne warunki pogodowe uwzględniając opady śniegu, deszczu, wichury czy zamiecie śnieżne. Tradycyjne sieci często w takich przypadkach zawodzą, a Internet światłowodowy radzi sobie znakomicie, gwarantując stałą prędkość transferu oraz idealny sygnał optyczny, na który nie mają wpływu żadne zakłócenia.

Internet multifunkcjonalny

Ta nowoczesna technologia nie tylko świetnie radzi sobie w dziedzinie przesyłu danych w Internecie, lecz również dostosowana jest do przesyłania sygnału telewizyjnego oraz telefonii stacjonarnej. Wystarczy zdecydować się na tę usługę, by cieszyć wspaniałym pakietem z rozmaitymi usługami multimedialnymi czy telekomunikacyjnymi, które okażą się niezbędne dla wszystkich domowników. Ten Internet podbija dzisiaj serca ludzi na całym świecie, niosąc niezwykle proste i praktyczne rozwiązania dla gospodarstw domowych, firm czy przedsiębiorstw.

Prosta instalacja

Wielką zaletą tego Internetu jest jego bezinwazyjna instalacja, gdzie operator sieci wysyła w wybrane miejsce wykwalifikowanych monterów z kilkuletnim doświadczeniem. Proces instalacji przebiega zwykle około 3 godzin, bez większego bałaganu. Tutaj nie ma potrzeby „demolowania” pomieszczeń, rozkuwania ścian, czy wykonywania dodatkowych czynności.

Technologia z przyszłością

Ta technologia w samej Polsce obejmuje ok. 80% użytkowników, którzy z powodzeniem korzystają z jej dobrodziejstw. Internet światłowodowy to nieustanny rozwój technologii, a w kolejnych latach będzie przybywać zadowolonych klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu Polacy cieszyć się będą niezawodnością Internetu, jego bezawaryjnością i szybkością sieci, która działa z prędkością światła.

4.8/5 - (40 votes)